l   Praha - Louny - Chomutov

Novinky

Dálnice D7

Silničáři musí nechat znovu posoudit vliv části dálnice D7 u Chlumčan na životní prostředí

6. 2. 2018

Silničáři musí přepracovat tzv. dokumentaci EIA na stavbu úseku dálnice D7 u Chlumčan na Lounsku. Rozhodlo o tom ministerstvo životního prostředí. Dokument je důležitý pro první významné povolení, které musí Ředitelství silnic a dálnic na stavbu dostat. Silničáři ho musí vypracovat podle aktuálního zákona.

Téměř 4,5 kilometru dlouhý obchvat Chlumčan se má podle dokumentace napojit na další plánovanou část dálnice D7 – tedy obchvat Loun.

Podle dosavadních plánů ŘSD se mělo u Chlumčan začít stavět zhruba v polovině roku.

Silničáři ale musí nechat dokumentaci přepracovat a znovu požádat o posouzení vlivu dálničního úseku na životní prostředí.Stavba úseku dálnice D7 u Postoloprt pokračuje. Silničáři začnou měnit objížďkyPlánované rozšíření dálnice D7 u Loun nebude mít podle posudku zásadní vliv na přírodu.


Zdroj: ČRo - sever.cz

Obsah těchto webových stránek je tvořen informacemi poskytnutými Ředitelstvím silnic a dálnic ČR, projekčními, konzultačními a stavebními podnikateli a vlastní činností autorů těchto stránek. Veškerá práva majitelů autorských práv jsou vyhrazena. Veškeré informace v podobě fotografií, animací, vizualizací, filmových materiálů a textů uveřejněných na této webové prezentaci jsou povoleny pouze pro domácí použití. Toto omezení vylučuje použití těchto informací k jakékoliv veřejné produkci, televiznímu šíření, výrobě kopií, pronájmu, půjčování, prodeji neoprávněnými osobami apod. Porušování autorského práva je trestným činem, za který může být pachatel potrestán trestem odnětí svobody v trvání až 5 let a peněžitým trestem do výše 5.000.000,- Kč.

Pokud má jakákoliv právnická nebo fyzická osoba zájem o použití těchto informací jiným než povoleným způsobem, je povinna oficiálně zažádat o souhlas majitele autorských práv, tj. ŘSD ČR na e-mailovou adresu posta@rsd.cz
© 2016 Ředitelství silnic a dálnic ČR