l   Praha - Louny - Chomutov

Novinky

Dálnice D7

Nový úsek D7 nabývá podobu. Další se začnou brzy stavět

6. 10. 2017

Řidiči se těší na hotovou dálnici do Prahy. Bude za 7 let. Chomutovsko – Dobrá zpráva pro řidiče pendlující mezi Prahou a Chomutovem. Nový úsek dálnice D7 se už jasně rýsuje. Mezi Postoloprty a koncem současné dálnice u Bitozevsi na Žatecku pracují silničáři několik měsíců, další úseky D7 se mají začít stavět v příštím a přespříštím roce.

Termín dokončení celé dálnice D7 je ale přesto stále vzdálený. Autostráda bude kompletně hotová nejdříve v roce 2024. Řidiče navíc ještě čeká řada oprav na současné silnici I/7 Praha – Chomutov.

Zmíněný čtyřkilometrový úsek mezi Postoloprty a Bitozevsí se oficiálně začal stavět v září roku 2016, ve skutečnosti se stavba rozeběhla až letos na jaře. Zda se podaří dodržet termín uvedení do provozu, který byl původně duben 2018, se uvidí během zimy. „Zprovoznění plánujeme v druhém čtvrtletí 2018,“ sdělil mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Studecký.

V současné době se dokončuje doprovodná komunikace, v pokročilé fázi výstavby je polovina budoucí dálnice. Až budou hotové, převede se na ně doprava.

Současná silnice I/7 se zbourá a na jejím místě ŘSD postaví druhou polovinu dálniceŘSD také připravuje pro výstavbu další úseky dálnice D7. V roce 2018 se má začít stavět u Panenského Týnce.

Nový úsek D7 nabývá podobu. Další se začnou stavět.

V dalším roce je pak v plánu zahájení stavby u Loun a Chlumčan. V případě rozšíření obchvatu Loun vlastní všechny potřebné pozemky ŘSD, u Chlumčan a Panenského Týnce je vykupuje. „Na obou úsecích máme vykoupeno přes 60 procent pozemků,“ přiblížili Martin Vidimský, ředitel Správy ŘSD Chomutov, která přípravu dálnice D7 zajišťuje.

HŘIŠTĚ U POSTOLOPRT PŘESUNE STÁT

V případě posledního úseku dálnice D7 v Ústeckém kraji, na obchvatu Postoloprt, došlo nedávno v průlomu v jeho přípravě. Stát se zavázal, že zaplatí posunutí fotbalového hřiště a výstavbu nového zázemí pro hráče, které dálnici překážely. Za přesun hřiště o 25 metrů a nové zázemí zaplatí stát 30 milionů korun. „Jsme rádi, že se konečně dospělo k rozumnému řešení,“ uvedl postoloprtský starosta Zdeněk Pištora.

Jednání se táhla několik let, město se bránilo tomu, aby posunutí hřiště platilo ze svého. Vlastní dálnice u Postoloprt by se měla stavět v letech 2020 až 2022.

Jako poslední přijde na řadu 16kilometrový úsek dálnice D7 u Slaného. S výstavbou se počítá v letech 2021 až 2024. Řidiči čekají na dokončení dálnice D7 dlouhé roky.
Současná silnice Praha – Chomutov je přetížená, cestu po ní komplikují opravy. Letos se několik měsíců pracovalo na mostě u Slaného, řidiči tam stáli v kolonách u semaforů několik desítek minut.

ŘIDIČI RADĚJI VOLÍ JINÉ TRASY

Něco podobného čeká motoristy i v příštím roce, kdy se bude mezi Louny a Slaným opravovat jiný most. Částečná uzavírka silnice se zde chystá od března až do září.

Řada řidičů z Mostu, Chomutova, Žatce nebo Loun proto raději volí při cestách do Prahy alternativní trasy. Ukázalo to loňské sčítání dopravy. Dálnice D7 je jedinou dálnicí mířící do české metropole, kde intenzita dopravy ve srovnání s rokem 2010 klesla. U všech ostatních narostla.

Například na dálnici D6 Praha – Karlovy Vary, kterou raději využívá velká část řidičů ze Žatecka, stoupla intenzita dopravy u Prahy o více než polovinu.

Dálnice D6 u Prahy převzala značnou část dopravy z D7, kde intenzita i díky opravám místy i poklesla,“ uvedlo ŘSD ve své zprávě.


Zdroj: Chomutovský deník

Obsah těchto webových stránek je tvořen informacemi poskytnutými Ředitelstvím silnic a dálnic ČR, projekčními, konzultačními a stavebními podnikateli a vlastní činností autorů těchto stránek. Veškerá práva majitelů autorských práv jsou vyhrazena. Veškeré informace v podobě fotografií, animací, vizualizací, filmových materiálů a textů uveřejněných na této webové prezentaci jsou povoleny pouze pro domácí použití. Toto omezení vylučuje použití těchto informací k jakékoliv veřejné produkci, televiznímu šíření, výrobě kopií, pronájmu, půjčování, prodeji neoprávněnými osobami apod. Porušování autorského práva je trestným činem, za který může být pachatel potrestán trestem odnětí svobody v trvání až 5 let a peněžitým trestem do výše 5.000.000,- Kč.

Pokud má jakákoliv právnická nebo fyzická osoba zájem o použití těchto informací jiným než povoleným způsobem, je povinna oficiálně zažádat o souhlas majitele autorských práv, tj. ŘSD ČR na e-mailovou adresu posta@rsd.cz
© 2016 Ředitelství silnic a dálnic ČR