l   Praha - Louny - Chomutov

Novinky

Dálnice D7

Kvůli stavbě dálnice D7 musí v Postoloprtech posunout fotbalové hřiště

25. 2. 2018
Stavbě dálnice D7 okolo Postoloprt stojí v cestě fotbalové hřiště, to se proto musí posunout. Místní fotbalový klub o nic nepřijde, ale naopak získá novou hrací plochu i moderní kabiny. Práce mají začít na podzim, stavba dálnice pak nejdříve za tři roky.
 
Fotbalový klub v Postoloprtech má kolem 150 členů v osmi týmech a většinou děti. Každý zápas postoloprtských fotbalistů je událostí, fandit chodí až dvě stovky nadšenců. „Lidi se o tom baví i v hospodách,“ říká předseda klubu FK Postoloprty Leoš Svoboda.

„Fotbal v Postoloprtech bude mít za čtyři roky 100 let, takže je to obrovská tradice,“ dodává starosta Zdeněk Pištora (Občané pro město a venkov).

Kvůli stavbě dálničního obchvatu ale hrozilo, že hřiště se zázemím zmizí. Stojí totiž v místech, kudy v budoucnu povede dálnice.

Za záchranu areálu město bojovalo skoro deset let. „Celý se posune o 25 metrů směrem k lesu, tam kde je teď plot a kde je hranice pozemku,“ popisuje starosta.

Stavba nového zázemí pro postoloprtské fotbalisty vyjde zhruba na 25 milionů korun, hřiště pak na dalších šest milionů. Kromě nové trávy se počítá i se zavlažovacím systémem. Nové pak budou i branky, ochranné sítě, plot a střídačky.

„Bude tam i osm nových šaten, nová klubovna, nová restaurace, nová tribunka,“ uvádí starosta. Město teď pracuje na projektu, nové hřiště by mohli mít fotbalisté příští rok. Se stavbou dálničního obchvatu se pak má začít po roce 2020.


Zdroj: ct24.cz

Obsah těchto webových stránek je tvořen informacemi poskytnutými Ředitelstvím silnic a dálnic ČR, projekčními, konzultačními a stavebními podnikateli a vlastní činností autorů těchto stránek. Veškerá práva majitelů autorských práv jsou vyhrazena. Veškeré informace v podobě fotografií, animací, vizualizací, filmových materiálů a textů uveřejněných na této webové prezentaci jsou povoleny pouze pro domácí použití. Toto omezení vylučuje použití těchto informací k jakékoliv veřejné produkci, televiznímu šíření, výrobě kopií, pronájmu, půjčování, prodeji neoprávněnými osobami apod. Porušování autorského práva je trestným činem, za který může být pachatel potrestán trestem odnětí svobody v trvání až 5 let a peněžitým trestem do výše 5.000.000,- Kč.

Pokud má jakákoliv právnická nebo fyzická osoba zájem o použití těchto informací jiným než povoleným způsobem, je povinna oficiálně zažádat o souhlas majitele autorských práv, tj. ŘSD ČR na e-mailovou adresu posta@rsd.cz
© 2016 Ředitelství silnic a dálnic ČR